Eind vorig jaar hebben wij je geïnformeerd dat we in samenwerking met Nederland Hartzeker bezig zijn met het plaatsen van openbare AED’s op onze bedrijventerreinen. De implementatie, mede mogelijk gemaakt door het Ondernemersfonds Deurne, is inmiddels succesvol afgerond. Op onderstaande plaatsen is aan de buitenkant van de gevel een AED geplaatst.
Alle 15 AED’s die op de bedrijventerreinen in Deurne geplaatst zijn, zijn door Nederland Hartzeker aangemeld voor registratie in het HartslagNu systeem. In dit systeem zijn ook alle burgerhulpverleners, die zich aangemeld hebben, ingevoerd.
Hoe werkt dit dan precies?
HartslagNu roept automatisch burgerhulpverleners in de buurt van het slachtoffer op. Zij krijgen een oproep op hun telefoon met de vraag om direct naar het slachtoffer te gaan om te reanimeren of eerst een AED op te halen. Zij reanimeren net zo lang totdat de professionele hulpverlening het overneemt.
Na een inzet van een AED brengt de burgerhulpverlener de AED terug naar de locatie waar deze eerder was opgehaald. De AED wordt daarna door Nederland Hartzeker gecontroleerd, gereinigd, voorzien van nieuwe materialen en in de kast teruggeplaatst. De AED is direct weer inzetklaar.
De locaties waar de AED's beschikbaar zijn:
Online reanimatiecursus
Er zijn nog vouchers beschikbaar om gebruik te maken van de online reanimatiecursus van Make Science Work. De cursus is ontwikkeld door dokter Heleen Lameijer, ze werkt als spoedeisende hulp (SEH) arts en wetenschapper in het ziekenhuis van Leeuwarden. Een van haar missies is medische kennis begrijpelijk maken.
De cursus bestaat uit verschillende modules. Een module bestaat uit instructievideo’s, opdrachten en een kennisquiz. Ook kun je extra verdiepende modules bekijken: zo krijg je o.a. een inkijkje bij de ambulance! Kort en krachtig, maar vooral ook leuk en toegankelijk!
Wil je gebruik maken van een online cursus, mail ons dan. Je ontvangt daarna de informatie om de cursus te activeren.